17.8 C
Скопје
04:31 - 20 мај, 2024

Ознака : малта

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) НА ГОЛМАНКАТА ВИТАНОВА САМИ Ѝ СЕ РЕДАТ КОЦКИТЕ: Во фудбалот останувам засекогаш, но сега во друга улога!

Ј.К.Д
Разговараме со македонската голманка Весна Витанова, која живее во Малта каде ги бранеше боите на „Свиѓи“ од Малта. Завчера на социјалната мрежа Фејсбук, Весна  објави:...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Необични места во Европа кои морате да ги посетите (ФОТО)

Еспресо
Европа е чудесен континент кој има многу природни и културни богатство кои ги посетуваат луѓе од сите краеви на светот. Сепак, во Европа има и...
ЛајфстајлСцена

Им цветаат рози! Водителката Елена Стефановска ужива на Малта со Бојан! (ФОТО)

Igor
Познатата водителка на емисијата „Живот со стил“, Елена Стефановска и нејзиното момче, скопскиот бизнисмен Бојан Најдовски веќе неколку дена уживаат на островот Малта. Заљубениот пар...
ЛајфстајлСцена

Ќерката на Заев со момчето на одмор на Малта (ФОТО)

Igor
Александра Заева и нејзиното момче Иван Проданов, заедно со пријателите, го продолжија летниот одмор од Грција во Малта. Тие моментално се во главниот град Валета,...