12.8 C
Скопје
08:20 - 15 април, 2024

Ознака : брајан адамс

Ви препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

БРАЈАН АДАМС ЗА МЕСЕЦ ДЕНА ДВА ПАТИ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19: Хоспитализиран во Милано!

Еспресо
Канадскиот рок-пејач Брајан Адамс објави дека е во Италија и оди в болница, откако вторпат за помалку од еден месец се покажа дека е позитивен...
СветСлајдерСцена

БРАЈАН АДАМС И ЏОН БОН ЏОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19: Морале да ги откажат своите настапи во последен момент!

И. Т.
Брајан Адамс морал да го откаже својот настап во чест на приемот на Тина Тарнер во „Rock and Roll Hall of Fame“ поради позитивен тест...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

За неколку дена доаѓа во Скопје, а велат дека ѝ бил љубовник на принцезата Дајана (ВИДЕО)

Igor
За Брајан Адамс, кој е на музичката сцена од 1975 година, во еден период се зборуваше дека и бил љубовник на принцезата Дајана. Таквите приказни...
ЛајфстајлСцена

Брајан Адамс доаѓа во Скопје, а ова строго го забранил… (ФОТО)

Igor
Најпознатиот канадски рокер и творец на најубавите балади, Брајан Адамс настапува во среда на 13 ноември во Скопје, односно во спортската сала „А1 Арена“. Адамс...
Вести

БРАЈАН АДАМС наесен во СКОПЈЕ

Igor
Во рамки на големата светска турнеја „Shine a light“, наречена според неговиот истоимен нов албум, Брајан Адамс доаѓа во Скопје. Концертот е закажан за 13...