БРАЈАН АДАМС наесен во СКОПЈЕ

Во рамки на големата светска турнеја „Shine a light“, наречена според неговиот истоимен нов албум, Брајан Адамс доаѓа во Скопје.

Концертот е закажан за 13 ноември во Вип арената „Борис Трајковски“.

Деталите околу цените на влезниците ќе бидат познати вечер во 21 часот, а ќе бидат пуштени во продажба од понеделник, 10 јуни во 9 часот наутро.

„Неверојатно задоволство ни е да ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила. После Лени Кравиц, Стинг и Ерос Рамацоти, во Скопје доаѓа еден од најголемите меинстрим артисти на светот на сите времиња, човекот со безброј хитови и истовремено големи песни – Брајан Адамс“, велат од Авалон продукција.

Слични објави

Апсење на Миконос: Двојка од Шпанија, позитивна на коронавирус, уапсена на журка со дрога

Слободен Печат

Застрашувачкото движење на теоретичарите на заговор ја полуде и Европа

Слободен Печат

ПО „ЈАВНА СОБА“, СЕГА И „ГЕВГЕЛИЈАХАБ“: Порнографски клипови од жени од Гевгелија се шират по приватни пораки на Фејсбук

Шопинг мол манија и во Македонија

Слободен Печат

Царовска: Направен е голем пропуст и секако санкционирање на компаниите ќе се случи

Заев и Ахмети пред конечен договор за влада?

Слободен Печат

Остави Коментар

четиринаесет + дванаесет =

Слични објави

ИРИ: Заев ужива поголема доверба кај граѓаните од Мицкоски

Гуски во предизборна магла

Филипче: Намален е процентот на хоспитализирани

„Супер вторник“: Демократските кандидати со поддршка за Џо Бајден да му се спротистави на Трамп за избор на претседател (ВИДЕО)

ВИДЕО | Има надеж: Извлечени живи десетина жители на Измир кои по земјотресот беа заглавени под урнатините

Слободен Печат

Екипа на СЗО ја заврши мисијата во Кина, проценка на соодветни студии и собрани податоци

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarian