Брајан Адамс доаѓа во Скопје, а ова строго го забранил… (ФОТО)

Најпознатиот канадски рокер и творец на најубавите балади, Брајан Адамс настапува во среда на 13 ноември во Скопје, односно во спортската сала „А1 Арена“.

Адамс доаѓа во Македонија во рамки на турнејата „Shine A Light“, а фановите на големо се подготвуваат за познатите хитови: „Summer Of 69, „Heaven“, „Everything I Do, I Do It For You“, „Cuts Like A Knife“, „Have You Ever Really Loved A Woman“, „All For Love“, песни поради кои стана светска ѕвезда.

Фото: Профимедиа

Како и сите светски ѕвезди, така и тој имал некои посебни барања за време на престојот во Скопје, а со оглед на тоа дека и тој и целиот негов тим се вегани, познато е дека кетерингот не содржи намирници од животинско потекло.

Единствено во кое бил категоричен популарниот пејач е дека не смее во салата да почуствува било каков мирис на храна.

Адамс е присутен на музичката сцена скоро 44 години, а има продадено преку 100 милиони носачи на звук.

Слични објави

Леди Гага го ТЕШИ Бредли Купер после раскинувањето со Ирина Шејк

Igor

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Печени пиперки со пикантен фил од фета (РЕЦЕПТ)

Igor

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп 16 август 2019, петок

Igor

Во емисија во живо водителката остана без предниот заб: Нејзината реакција ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Еспресо

„Звуците на Чаршијата“ по 13-ти пат, ТАМАРА ТОДЕВСКА меѓу многуте учесници

Igor

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

Ана Курникова е повторно трудна: Поранешната тенисерка и славниот пејач очекуваат трето дете!

Еспресо

Најтрпеливите хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Igor

Дневен хороскоп за 15.11.2019: Јарците ќе ја изненадат саканата личност со романтична вечера, а Скорпиите ќе го преуредат домот

Igor

Кристина Мандарина пере луксузни автомобили – Ги сакам овие ѕверки (ФОТО)

Еспресо

Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 1 август 2019, четврток

Igor