26.8 C
Скопје
13:56 - 14 април, 2024

Ознака : цртан

ЛајфстајлРетроСлајдер

Вратете се во минатото и присетете се на овој безвременски цртан филм на Дизни (ВИДЕО)

Еспресо
Silly Symphonies (1929-1939) е циклус од 75 кратки цртани филмови на Дизни кои денес претставуваат филмска реткост која треба да се негува и да се...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Жителите на ова село не ги сакаат туристите: Инстаграм го уништува најубавото село на светот по кое е снимен популарниот цртан филм! (ФОТО)

Еспресо
Халштат, мало село во Салцкамергут, се наоѓа на обалата на Халштатското езеро на северот од Австрија и има околу 800 жители. Ова мало селце се...
Филм и ТВ

Мики Маус денес слави 91-ви роденден!

Igor
На денешен ден 1928 година, Мики Маус за прв пат се појави во звучниот цртан филм „Парабродот Вили“ (Steamboat Willie). „Парабродот Вили“ е краткометражен цртан...
ЛајфстајлСцена

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Igor
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...