Вратете се во минатото и присетете се на овој безвременски цртан филм на Дизни (ВИДЕО)

Silly Symphonies (1929-1939) е циклус од 75 кратки цртани филмови на Дизни кои денес претставуваат филмска реткост која треба да се негува и да се стори сé што е во наша моќ да не се заборави.

Еден од овие цртани филмови е „Lullaby Land“, во режија на Вилфред Џексон, кој премиерно се претставил на овој ден во 1933 година.

https://www.youtube.com/watch?v=NTNxt34XI_Q

Едно сонувачко дете од колевка патува во земјата на приспијниците, свет каде што цуцлите растат на дрвја, пелените, шишињата и костумите маршираат во парадата, и каде плишаните играчки се живи. Во еден момент, детето талка во „забранетата градина“, областа на ножици, ножеви и пенкала што тој „не смее да ги допира“ …

Да не откриваме премногу, накратко вратете се во детството и испловите во „Lullaby Land“ …

Слични објави

На слава кај Џани: Пејачот им „лепеше“ по 500 евра на своите колеги (ВИДЕО)

Igor

ФОЛК-ЅВЕЗДАТА БРУТАЛНА: Ја обвини познатата пејачка дека ја имитира

Igor

Дали на Шербеџија и неговата сопруга им се заканува затвор во Америка за затајување данок?

Васко Спасоски

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Еспресо

Српска старлета од каталогот се нашла на страница за возрасни (ФОТО 18+)

Igor

После повредата на филмскиот сет, Хали Бери полека заздравува! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 − оне =

Слични објави

Важеше за вистинска убавица, СЕГА НИКОЈ НЕ БИ ЈА ПРЕПОЗНАЛ (ФОТО)

Igor

Зошто мажите не изразуваат емоции во врска?

Еспресо

(ФОТО) Каролина Гочева не била никогаш послаба од ова сега!

Васко Спасоски

РАЗГАЛЕНИ ЅВЕЗДИ: Ова се холивудските лица кои имаат НАЈБИЗАРНИ барања и желби

Igor

Новак Ѓоковиќ има „двојник“ во Холивуд! (ФОТО)

Igor

Го прашале Ајнштајн како e да се биде најпаметен човек на светот, a тој одговорил: Нe знам, прашајте го Никола Тесла

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian