13.8 C
Скопје
10:07 - 28 февруари, 2024

Ознака : љубовен живот

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џенифер Анистон отворено за падовите во љубовта: „Работам на тоа да не се плашам да кажам што сакам и што ми треба“

Еспресо
54-годишната американска актерка Џенифер Анистон го краси новиот број на The Wall Street Journal. Во интервју за списанието, таа рече дека нејзиниот личен живот е...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Бурната љубовна приказна на Салман Ружди и убавицата Падма Лакшми: „Таа му го скрши срцето како што тој ѝ го скрши срцето на Елизабет“

Еспресо
Познатиот писател Салман Ружди зад себе има четири брака. Сите жени му биле многу убави и добро општествено познати. Меѓу неговите убавици, сопруга на Ружди...
АстроСлајдерХороскоп

ДАЛИ СТЕ МЕЃУ НИВ?: 5 хороскопски знаци кои овој септември ќе се вљубат

Еспресо
Посебен вид магија кружи над одредени хороскопски знаци оваа есен. Додека секој знак ќе може да се радува на нешто, некои ќе имаат дополнителна причина...
Женски печатСекојдневиеСлајдер

5 најглупави совети за секс што сме ги слушнале досега

Мими Стојановска
Тие се навреда за достоинството, бесмислени, а во некои случаи завршуваат дури и со физичка повреда! Ултимативната Библија за женското сексуално ослободување и будење во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Испливаа жешки детали од љубовниот живот на Бекамови

Еспресо
Поранешната спајсица и модната дизајнерка Викторија Бекам многумина ја сметаат за престрога и повлечена. Тоа е така бидејќи таа ретко се смее во јавноста, а...