13.8 C
Скопје
09:55 - 28 февруари, 2024

Ознака : падма лакшми

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Бурната љубовна приказна на Салман Ружди и убавицата Падма Лакшми: „Таа му го скрши срцето како што тој ѝ го скрши срцето на Елизабет“

Еспресо
Познатиот писател Салман Ружди зад себе има четири брака. Сите жени му биле многу убави и добро општествено познати. Меѓу неговите убавици, сопруга на Ружди...