24.8 C
Скопје
12:56 - 25 мај, 2024

Ознака : Теа Трајковска

Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) „КИДНАПИРАЊЕ“ со ЦРН ЏИП: Пејачката Теа Трајковска главна улога во крими-приказна!

Еспресо
Црн џип, замаглени стакла, киднапирано момче во багажник, трака на уста и врзани раце се дел од крими-приказната на познатата пејачка Теа Трајковска. За среќа...
Uncategorized

Пејачката Теа Трајковска го победи Ковид – 19: Последниов месец беше real-life ролеркостер во секоја смисла!

Васко Спасоски
Битката со коронавирусот ја доби и младата пејачка Теа Трајковска. Таа вечерва на својот профил на Инстаграм со своите следбеници сподели за горкото искуство со...
Наши ФациСлајдерСцена

Секогаш уникатна и светска: Теа Трајковска ја објави својата нова песна „Сенки“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
И покрај пандемијата со коронавирусот, дел од македонската естрада твори и во вакви услови. Една од нив е познатата пејачка Теа Трајковска, која последниве неколку...
Наши ФациСлајдерСцена

Секси и тренди: Погледнете како ќе изгледа пејачката Теа Трајковска во нејзиниот најнов видеоспот! (ФОТО)

Васко Спасоски
И покрај тоа што владее пандемија поради коронавирусот, младата пејачка Теа Трајковска реши да ја почести  публиката со нова песна.  Таа изминатите денови го снимаше...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Теа Трајковска пријатно ги изненади своите следбеници на Инстаграм со нејзината последна објавена фотографија… Ако мислевте дека треба да дојде лето за да...
Наши ФациСцена

Теа Трајковска ќе ја памети 2019 година: Нејзина песна избрана во топ 50 во Европа (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Песната „Која сум јас“ на македонската пејачка Теа Трајковска се најде на листата „Топ 50 песни од Европа“ на  веб-радиото Sounds European од Америка. На...
Uncategorized

Го имаме хитот за 2019 година: Теа Трајковска објави феноменална песна со спот снимен во Анталија (ВИДЕО)

Слободен Печат
По подолга пауза пејачката Теа Трајковска на македонската сцена се враќа со хит во буквална смисла на зборот. „Што би било“ е името на новата...
ЛајфстајлСцена

Среќен први октомври! Пејачката Теа Трајковска во бикини праќа поздрави од Анталија (ФОТО)

Igor
Младата пејачка Теа Трајковска денеска токму на први октомври реши да ни испрати поздрав од далечната Анталија и тоа со фотка на која може да...