Ознака : ќебапи

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џони Деп призна дека е воодушевен од ќебапи!

Еспресо
Холивудскиот актер Џони Деп минатата година беше во Србија за снимањето на филмот „Minamata“ во кој го играше ликот на В. Јуџин Смит, американскиот воен...
Гастро марифети

Го имаме рецептот: Вака се подготвуваат познатите сараевски ќебапи!

Васко Спасоски
Сараевските ќебапи се познат специјалитет во чие совршенство од вкусови уживаат како жителите на Босна и Херцеговина, така и бројните туристи. Долги се од 4...
Лајфстајл Сцена

Погледнете го братот на Здравко Чолиќ: Сличноста е неверојатна (ФОТО)

Igor
Музичката ѕвезда Здравко Чолиќ има брат, но тоа малкумина го знаат бидејќи никогаш не се појавува во јавноста и малку се знае за неговиот приватен...