Погледнете го братот на Здравко Чолиќ: Сличноста е неверојатна (ФОТО)

Музичката ѕвезда Здравко Чолиќ има брат, но тоа малкумина го знаат бидејќи никогаш не се појавува во јавноста и малку се знае за неговиот приватен живот.

Здравко потекнува од скромно семејство – мајката Стана била домаќинка, а таткото Владимир бил полициски офицер во Министерството за внатрешни работи. Чола има и брат Драган кој е четири години помлад.

Братот на Чола избрал сосема поинаква работа. Додека Чола настапува, се слика и дава интервјуа, неговиот брат Драган има ќебапчилница во Белград. Чола е силно поврзан со својот брат, а љубовта во текот на детството ја всадиле нивните родители.

– Тие направија се со цел брат ми Драган и мене да не изведат на правиот пат и се најдобро што имаа, ни го дадоа на нас двајца, изјави претходно Здравко Чолиќ.

По смртта на мајката, Здравко и неговиот брат Драган уште повеќе се поврзале.

Драган пред неколку години наводно го откупил оригиналниот рецепт за сараевски ќебап, а рецептот му го продал познатиот мајстор за ќебапчиња Хоџиќ.

Слични објави

И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

Igor

Секси Тина на маки поради малото бикини: Брановите ѝ ги „разбрануваа“ градите, па едвај ги задржи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Крвната група одредува кои мажи се НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ: ТИЕ се далеку ПОДОБРИ од другите

Igor

ЛИЖЕЛА сладолед па и се закануваат 20 години затвор

Igor

Живеела во сиромаштија, трпела насилство, а тогаш создала ИМПЕРИЈА: Опра откри како го потрошила ПРВИОТ МИЛИОН, а нејзиниот одговор НЕМА ДА ВИ СЕ ДОПАДНЕ!

Igor

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Igor

Остави Коментар

16 − четири =

Слични објави

Вистинската приказна за Зона Замфирова: Румени усни и образи бели како сомот, а под елекот се оцртувале бујните гради

Еспресо

КАКО ТИНЕЈЏЕРКА: На 51 година, чуварката на плажата му се смее во лице на стареењето (ФОТО)

Igor

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

ПЕЈАЧКАТА И ВОДИТЕЛКА СТАНА МАЈКА: Се породи Бојана Скендеровски

Igor

СЕЗОНА НА ЗИМНИЦИ: Домашен традиционален македонски ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor

Ретко кој знаел: Фросина Ременски ја обожава оваа работа (ФОТО)

Igor