Tag : фолтин

Ви Препорачуваме Лајфстајл Наши Фаци Сцена

Најголемиот хит од најновиот албум на „Фолтин“ си доби видеоспот (ВИДЕО)

Еспресо
Македонскиот бенд „Фолтин“ во април минатата година ги почести обожавателите со албумот „МОМÓМА“, а пред неколку дена, најголемиот хит од албумот, песната „Ми се води...
Лајфстајл Сцена

Песната „Месечина“ на Фолтин најава за нов албум

Igor
Со песната „Месечина“, популарните Фолтин го најавуваат својот најнов албум „МОМОМА“. Албумот ќе биде промовиран во првата половина од мај. Преслушајте ја одличната „Месечина“ и...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian