Tag : еликсир

Здравје

Еликсир на животот: Ги подига на нозе и најтешко болните пациенти (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој напиток е стар руски рецепт кој им помага на тешко болните или исцрпени луѓе да ја вратат енергијата! Русите сметаат дека овесот е храна...
Здравје

Еликсир од лимон и куркума кој ќе го препороди вашето тело

Igor
Во вашиот утрински напиток додавањето на куркума е евтино, пријатно, а и ќе го препороди вашето тело… Во индиската кујна куркумата е речиси главна состојка,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian