Еликсир на животот: Ги подига на нозе и најтешко болните пациенти (РЕЦЕПТ)

Овој напиток е стар руски рецепт кој им помага на тешко болните или исцрпени луѓе да ја вратат енергијата!

Русите сметаат дека овесот е храна на кралевите. Користете го често во вид на каша или едноставно како чај. Задолжителен е во исхраната на децата. Често се смета дека руските деца се здрави и силни благодарение на нивната навика да консумираат овес и рибино масло.

Ви го претставуваме најдобриот рецепт за лекување и зајакнување на човековото тело:

Подготовка: Една чаша овес додадете ја во 5 чаши вода па ставете ја во сад на оган да се вари додека да добиете густа течност како желе.

Процедете ја течноста па додадете еднакава количина на млеко (околу 2 чаши). Вратете ја течноста повторно на оган да зоврие уште еднаш.

Добиениот напиток консумирајте го во мали голтки во текот на денот. Без оглед дали го пиете топол или ладен, овесното млеко има ист учинок: болните лица ги крева на нозе!

Слични објави

Вистинско време за дневна доза витамин Ц

Igor

Нова студија открива: Поголемата консумација на јајца може да предизвика дијабетес

Еспресо

Билка која лекува се

Igor

Што сè треба да јадат веганите за да останат здрави?

Igor

Оваа подла болест зема замав: Обрнете внимание на следниве симптоми

Igor

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Igor

Остави Коментар

10 + пет =

Слични објави

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Igor

Комбинација на црн ким и мед помага во ублажување на симптомите на ковид-19

Еспресо

Дали треба да се вакцинирате ако веќе сте го прележале коронавирусот?

Еспресо

Не игнорирајте ги! Први симптоми на дијабетес

Еспресо

Ново истражување: Колку се заразни асимптоматските случаи на коронавирус?

Еспресо

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor