7.8 C
Скопје
01:20 - 20 мај, 2022

Категорија: Здравје

Здрави навики

Хит на Инстаграм: Боја на коса која ќе ја обожуваме оваа пролет (ФОТО)

Igor
Можеби на прв поглед не би рекле, но оваа боја на коса му одговара на секој тен на кожа. Пролетта е блиску и на Инстаграм...
Здравје

Задолжително вклучете го во исхраната: 1 лажица дневно од овој зачин топи 10 кг за 3 месеци

Igor
Резултатите од истражувањето со овој зачин биле импресивни, жените од првата група загубиле во просек за 14 проценти повеќе отколку жените од втората група кои...
Здравје

Лимонада со куркума – напиток кој ја лекува депресијата подобро од било кој лек

Igor
Утврдено е дека лимонадата со куркума ги содржи најдобрите лековити вредности. Имено, познато е дека куркумата има силни антивоспалителни својства, а овој корен ги убива...
Здравје

Морската сол содржи дури 80 состојки позитивни за здравјето

Igor
Морската сол има алкализирачко дејство кое помага во балансирањето на нивото на киселини во телото, со што се елиминира потенцијалниот ризик од фатални болести. Таа...
Здравје

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Igor
Освен егзотично сензуална арома која опушта, чајот од јасмин станува сè попопуларен благодарение на неговите бројни благодети за здравјето. Решение за стресот Кога сте под...
Здрави навики

Нема потреба повеќе да ги криете нозете – Ова е најдобриот домашен лек за проширени вени

Igor
Проблемот со проширени вени, жените некогаш го решавале со смеса која ја правеле сами. Таа е едноставна за подготовка и евтина, а состојките ви се...
Здравје

Кога телото и умот повеќе не можат: Јасни показатели дека пукате од стрес

Igor
Хроничниот стрес најчесто тивко, но константно влијае на нашиот организам, кој се преживува и памети. Научете да ги препознаете симптомите кои не предупредуваат дека е...
Здрави навики

Како да го продолжите траењето на вашиот педикир

Igor
Во продолжение следуваат 5-те начини на кои најлесно можете да го продолжите животот на вашиот педикир и да изгледате беспрекорно помеѓу закажаните термини. 1. Понесете...
Здравје

4 напитоци кои би требало да ги пиете пред спиење

Igor
Колку пати веќе сте слушнале, дека не би требало да јадете пред спиење, за да немате проблеми со килажата. Сепак постојат некои напитоци, кои би...
Здрави навики

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Igor
Кокосовото масло е едно од најкористените природни масла кои можете да ги користите, а сода бикарбоната е силен пилинг за лицето, па така заедно се...