11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : џек николсон

Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

ТАЖНО Е ШТО ЏЕК НИКОЛСОН СИ ЗАМИНУВА ВАКА: Легендарниот глумец повеќе од една година не е виден во јавноста, негов пријател открива што се случува

Еспресо
Холивудскиот актер Џек Николсон го нема во јавноста повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција. Трикратниот оскаровец...
Лајфстајл Сцена

Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, вистината ја дознал откако починала

Igor
Славниот актер Џек Николсон (82) е еден од најголемите холивудски актери и позади себе има сјајни улоги кои го вивнаа на самиот врв. Меѓутоа, низ...