23.8 C
Скопје
12:37 - 10 август, 2022

ТАЖНО Е ШТО ЏЕК НИКОЛСОН СИ ЗАМИНУВА ВАКА: Легендарниот глумец повеќе од една година не е виден во јавноста, негов пријател открива што се случува

Холивудскиот актер Џек Николсон го нема во јавноста повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција.

Трикратниот оскаровец ги живее своите „тажни, последни денови“ во вилата во Бевери Хилс, пренесуваат странските медиуми.

“Џек и јас сме пријатели со години и тој воопшто не ја напушта својата куќа, никогаш. Неговиот син и ќерка се грижат за него”, рекол пријател за Радар онлајн.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Massimo Bassi (@massimo.bassi.969)

 

Иако актерот има пет деца, најчесто се фотографира во друштво на ќерката Лорен и синот Рај. “Физички е добро, но психички не е најдобро. Навистина е тажно да се види како актер каков што е Џек, си заминува на овој начин”, рекол изворот.

Славниот актер ја одигра својата последна улога во филмот „Како знаеш“ од 2010 година.

Слични објави

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо
Се вчитува....