11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

ПОРАНЕШНАТА НБА ЅВЕЗДА ВО КАНЏИ НА КОРОНАТА: Молете се за мене!

Шокантна порака пристигнува од поранешниот кошаркар Седрик Себалос (52), ѕвезда на НБА натрпевари од 1990 до 2001 година. Пораката ја испратил од интензивна нега, каде се бори со ковид-19, а во пораката ги моли „сите, семејството, пријателите, фановите..“, да се молат за него и за неговото закрепнување. „Ако ви направив нешто во минатото, дозволете ми јавно да се извинам. Но, мојата битка не е завршена “, пишува понатаму Себалос.

 

Инаку, најдобрата сезона на најдобрата сезона на Себалос во НБА била во 1994-95 година, со дресот на Лејкерс, кога стана „Ол Стар“ во просек со 21,7 поени и 8 скока. Кариерата ја заврши со 609 натпревари во НБА.

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....