18:19 - 20 април, 2024

Ознака : боксер

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Славниот боксер живее со две убавици истовремено: Едната е водителка и пејачка, другата е манекенка, а се сакаат како сестри

Еспресо
Најчудната љубовна приказна во светот на спортот е онаа на познатиот боксер Дејвид Хеј. Легендарниот боксер, имено, моментално е во центарот на вниманието на британските...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Како што знаете, чекам дете…: Вељко Ражнатовиќ донел важна одлука во време на пандемија!

Васко Спасоски
Младиот боксер Вељко Ражнатовиќ гостуваше во познатата емисија „Ново утро“, а со водителскиот пар Деа Ѓурѓевиќ и Предраг Шарап зборуваа за актуелната светска тема, коронавирусот....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Поранешната сопруга на легендарниот боксер е пронајдена мртва!

Еспресо
Американската актерка и поранешна сопруга на легендарниот боксер, 43-годишниот Флојд Мејведер, Џоузи Харис, пронајдена е мртва во својот автомобил во Калифорнија на само 41 година....
БалканСцена

Нема такво нешто во Србија: Вељко Ражнатовиќ започнува свој бизнис – погледнете за што се работи (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ го нокаутира унгарскиот боксер Андраш Чомор во Бањалука, а по овој триумф гостувајќи во емисијата „Ново утро“ на телевизија „Пинк“, најави дека планира...