Дама пред се: Кејт Мидлтон воодушеви во префинето издание (ФОТО)

Симпатичната војвотка се одлучи за сино од глава до пети…

Војвотката од Кебриџ изгледаше елегантно во фустан со точки, кога ја посети куќата „разоткривач на кодови“ од Втората светска војна.

„Блетчли парк“ има посебно значење за Кејт бидејќи нејзината баба по татко, Валери Гласбоуру, во Втората светска војна, заедно со сестрата близначка Мери, работеле во познатата „Колиба 16“. Тоа било центар за шифрирање на „Блетчли Парк“, каде биле дешифрирани пораките кои Германците ги испраќале со помош на своите машини за шифрирање на „Enigma“, која особено ги измачила Британците.

Војвотката од Кембриџ се појави убаво расположена кога пристигна во „Блетчли парк“, каде ја поздравија бројни возбудени фанови. Таа имаше насмевка постојано на своето лице додека ги поздравуваше луѓето.

Кејт изгледаше подготвено за пролетта во својот прекрасен фустан со средна должина, кој веќе го носеше на една прилика минатата година.

Симпатичната војвотка се одлучи за сино од глава до пети. Таа убавиот фустан го искомбинира со сини антилоп салонки потпишани од Еми Лондон. Го надополни изгледот со опуштен мејкап, локни и пар бисерни обетки.

БОНУС ВИДЕО:

Видео хороскоп за 15 мај 2019, среда

Слични објави

Лимонот ќе ви помогне да се разубавите! Еве како…

Igor

Белите дробови на пушачите се полни со отрови: Исфрлете ги токсините со помош на овој егзотичен зачин

Igor

Сопругата на Мило во Њујорк се прошета во голем стил

Igor

Не постои толку мека перница како мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Еспресо

ДУХОВИТИ ЦИТАТИ на популарни жени за односите со мажите

Igor

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Igor

Остави Коментар

3 × 3 =

Слични објави

Драмата на црвениот тепих на Златните глобуси: Џенифер Лопез спакувана како подарок! (ФОТО)

Слободен печат

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Igor

Познатата актерка го пронајде совршениот баланс помеѓу мајчинството и вежбањето! (ФОТО)

Слободен Печат

Најпопуларни модни додатоци за пролет 2019

Igor

И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

Igor

Меланија Трамп знае како малиот црн фустан да го направи интересен (ФОТО)

Еспресо