20.8 C
Скопје
21:46 - 19 мај, 2024

(Фото) Раста успешно опериран! Српскиот рапер покажа како се опоравува

Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста беше итно хоспитализиран поради неподносливи болки, а денеска откри дека оди на операција.

Како што пренесуваат српските медиуми раперот операцијата поминала добро, а раперот моментално се опоравува по зафатот.

Преку социјалната мрежа Инстаграм, Раста сега се огласи со кратка порака:

– Фала му на Бога, на сите вас, а особено на д-р Марко. Операцијата заврши – напиша раперот.

 

Тој покажа и како го поминува времето во болница. Како што можеме да видиме од објавите, раперот моментално одмара со популарниот квиз „Слагалица“, а собата во која престојува е приватна, само за него.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....