13.8 C
Скопје
23:18 - 29 мај, 2024

(Видео) Во секси аутфити: Тамара Тодевска и Јанг Дади ја објавија песната „Его“

Македонската пејачка Тамара Тодевска и младиот рапер Давид Даниловски, попознат како Јанг Дади, ја претставија нивната заедничка песна „Его“.

Музиката и аранжманот се дело на музичкиот продуцент Роберт Билбилов, а текстот го напиша Јанг Дади. Интересно е дека, покрај Роберт Билбилов, Тамара Тодевска и Јанг Дади, како бек вокал се појавува и јога инструкторката Лејла Рамковска.

Видеозаписот го режисираше фотографот Генц Халими.

Модните комбинации ги осмисли стилистот Игор Марков, а за шминката се погрижи шминкерката Симона Салтирова.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....