20.8 C
Скопје
21:20 - 19 мај, 2024

(Фото) Харис Џиновиќ се подмлади: Пејачот го промени имиџот и не носи веќе шешир

Пејачот Харис Џиновиќ неодамна се разведе од модната дизајнерка Мелина Џиновиќ, што беше вистинско изненадување за јавноста.

Оттогаш продолжи да живее во семејната вила во Сењак со своите наследници, ќерката Џина и синот Кан, додека Мелина се исели и започна самостоен живот во елитна населба во Белград.

Животот на Џиновиќ целосно се промени, но тоа не го натера да паузира од кариерата. Напротив, пејачот продолжува да одржува концерти и настапи и не ги запоставува деловните и приватните обврски.

Така, српски Телеграф го снимиле вчера на Дедиње, во околината на зградата на Телевизија Пинк како „трча“ по улиците. Додека се возел сам во автомобилот, на екипата на Телеграф едно не можело да им побегне – дека Харис го сменил имиџот!

Навикнати сме да го гледаме со шешир на главата.

Сепак, овојпат шеширот го заменил со качкет свртен однатре, како што обично носат момчињата и младите мажи.

Многумина ова го протолкуваа дека Харис се подмладил и дека разводот не му дошол баш така лошо на имиџот.

Фото – Телеграф, Никола Томиќ

Фотографиите од подмладениот Харис погледнете ги – ТУКА. 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....