14.8 C
Скопје
07:10 - 26 септември, 2023

Ја предвидел својата судбина пред 21 година: Еве како Родригез знаел дека Џеј Ло ќе му биде вереница! (ВИДЕО)

Двегодишната љубов меѓу Џенифер Лопез и Алекс Родригез во март оваа година беше крунисана со романтична веридба на плажа.

Но, некогашниот безбол играч од раните дваесети знаел дека латино дивата му е судена.

profimedia

Имено, Родригез наодамна на Твитер сподели симпатична снимка од далечната 1998 година во која новинарот го прашува со кој би излегол на состанок од соништата…

Верувале или не, на тоа прашање, поранешниот спортист веднаш одговорил:

„Со Џенифер Лопез. Се надевам дека можете да ми средите состанок со неа“, изјавил тогаш Алекс, очигледно предвидувајќи ја својата судбина, на која чекаше две децении.

„Едноставно го имав тоа чувство“, коментираше тој покрај оваа објава, а латино дивата набрзо му одговри: „OMG…Ова е прекрасно!“

Парот се вери во март оваа година, а датумот на свадбата се уште не е познат.

Слични објави

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

Среќен роденден Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс: Парот слави на ист ден

Еспресо

(Видео) Бритни Спирс пак танцува на „шипка“: Најпровокативна кореографија до сега

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша возврати на „Ѕвезде Гранда“: „Мртви сте уште од лани“

Еспресо

Дожд од пари: Два хороскопски знаци ќе имаат финансиски успех оваа недела

Еспресо
Се вчитува....