Ознака : планета

Здрави навики

Најсмртоносните вируси кои се сè уште присутни на планетава!

Еспресо
Додека светот е во паника од коронавирусот, да потсетиме кои од постоечките вируси се најсмртоносни. Беснило Беснило е една од ретките инфекции во светот која...
Сцена Хороскоп

Мала астро школа: Каква интелигенција имаме и како комуницираме?

Igor
„Меркур ми е во знакот Рак, што значи тоа?“, или „Мојот натален Меркур се наоѓа во знакот Бик, што кажува тоа за мене?“. По значењето...
Секојдневие

Дама која му пркоси на времето: 65-годишната манекенка изгледа ТОЛКУ ДОБРО во бикини, ја прашуваат ДАЛИ Е ОД ОВАА ПЛАНЕТА

Igor
Воопшто не не чуди фактот дека таа се уште се наоѓа на листата со најубавите жени во светот, иако има 65 години, оваа манекенка изгледа...