Ознака : пијано

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Лени Кравиц дизајнира пијано од 500.000 американски долари!

Васко Спасоски
Светски познатиот производител на пијано „Steinway&Sons“ го промовираше својот нов производ од лимитираната серија – гранд пијано „Kravitz Grand“, дизајнирано од легендарниот музичар Лени Кравиц....
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Симон Трчевски ни испрати порака и запеа песна од Тоше Проески (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Многу познати личности од светот, а се разбира и од нашата сцена се вклучија во апелите да се внимава со коронавирусот и да се остане...
Лајфстајл Сцена

Повеќе ќе ја гледаат, отколку што ќе ја слушаат: Во Скопје доаѓа Лола – најжешката пијанистка (ФОТО/ВИДЕО)

Igor
Скопјани на девети ноември ќе имаат можност да уживаат на концертот во Македонската филхармонија на една од најдобрите пијанитски во светот – Бугарката Лола Астанова....