Повеќе ќе ја гледаат, отколку што ќе ја слушаат: Во Скопје доаѓа Лола – најжешката пијанистка (ФОТО/ВИДЕО)

Скопјани на девети ноември ќе имаат можност да уживаат на концертот во Македонската филхармонија на една од најдобрите пијанитски во светот – Бугарката Лола Астанова.

Покрај тоа што Лола е вистински виртуоз на пијано, таа особено плени со својот атрактивен изглед.

На Инстаграм ја следат преку 700.000 обожаватели, а кога ќе видите какви фотографии и видеа објавува, многу работи ќе ви станат јасни.

Можеме само да замислиме колку мажи ќе ја „слушаат“ на девети ноември во Македонската филхармонија…

Погледнете дел од фотографиите и видета кои таа ги објавува на Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

She believed she could so she did … • • • #piano #pianist #reddress #ladyinred #musician

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

 

View this post on Instagram

 

Spring is in the air

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

 

View this post on Instagram

 

Fantasy Thursday #Tbt – Chopin Fantasy Impromptu * * * #piano #pianist #fantasy #louboutins #musicians #swarovski

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

Слични објави

Ентони Хопкинс не зборува со својата ќерка 20 години: Како ќе ја одигра улогата во филмот „Татко“!

Еспресо

Лидија Вукичевиќ во бикини го покажа згодното тело: Ќерката на Цеца ѝ порача една работа (ФОТО)

Еспресо

Кевин Харт копија на The Rock! (ФОТО)

Igor

Се случува: Аца Лукас заспал на сопствениот роденден (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на новинарите: Пејачката денес беше на суд поради ова… (ФОТО)

Igor

РОДЕНДЕН НА ПРВАТА ДАМА: Фотографијата од Меланија стана интернет-хит

Igor

Остави Коментар