23.8 C
Скопје
13:05 - 10 август, 2022

Ознака : кујна

Дестинации и Дегустации

БЕЗ МАНА СО АНА – Чоколадни пудинг топчиња со авокадо (ВИДЕО)

Igor
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Дестинации и Дегустации

Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш, еве го и рецептот

Igor
Го дегустиравме во гостилница „Фросина“, а ни го зготви шефот на кујната Фросина Ивановска, која заедно со сопругот Тони, се сопственици на гостилницата. Не напразно...
Лајфстајл

Што мислите, кое е идеалното место за секс според мажите?

Igor
Не станува збор ниту за спалната соба, ниту за кујната. Верувале или не, едно ново истражување кое било спроведено од страна на компанија за производство...
Дестинации и Дегустации

Директно од кујната на баба: Меки полнети мекици

Igor
Потребно е: – 200 мл млака вода – 300-350 гр брашно – сол, малку шеќер – малку квасец Фил: – 150 гр кашкавал – 100...