27.8 C
Скопје
10:13 - 13 јуни, 2024

Ознака : Кански фестивал

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Адријана Лима со дарежливо деколте никогаш посензуална во Кан: Со килограми повеќе ги маѓепса сите

Еспресо
Продолжува 76-тото издание на Канскиот филмски фестивал, еден од најочекуваните општествени настани во светот на кинематографијата кој секоја година прикажува десетици филмови со светска премиера....
Ви препорачуваме на СПСветСцена

„Ако Ким Кардашијан е икона, тогаш јас сум англиската кралица“: Изабела Аџани ги коментираше денешните идеали за убавина

М.Р.
Познатата француска актерка Изабела Аџани пред неколку години беше прогласена за најубава жена на филмското платно според „ЛА Тајмс“, за нејзината улога во филмот „Кралицата...
ЛајфстајлСцена

УПС, ѝ испаднаа ГРАДИТЕ: Фустанот на манекенката два броја поголем? (ФОТО)

Igor
Црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан е место на гламур, но и пехови на поедини ѕвезди, а оваа година „настрада“ бразилската манекенка Фернанда Лиз....
Сцена

Кански фестивал: Каде што е црвениот тепих, таму се и најубавите тоалети (ВИДЕО)

Igor
Актерите Шарлот Гензбур и Хавиер Бардем го отворија 72. Меѓународен фестивал во Кан. Погледнете ги луксузните тоалети во кои познатите ѕвезди продефилираа на црвениот тепих....