23.8 C
Скопје
11:46 - 2 јуни, 2023

(Фото) Адријана Лима со дарежливо деколте никогаш посензуална во Кан: Со килограми повеќе ги маѓепса сите

Продолжува 76-тото издание на Канскиот филмски фестивал, еден од најочекуваните општествени настани во светот на кинематографијата кој секоја година прикажува десетици филмови со светска премиера.

Завчера беше на ред премиерата на „Индијана Џонс“ со Харисон Форд, кое е насловено „Indiana Jones And The Dial Of Destiny’ и филмот беше прикажан за прв пат токму во Кан. Црвениот тепих беше преполн од ѕвезди, а по топ моделката Карли Клос во издание на божицата, пристигна и моделката Адријана Лима (поранешен ангел на Викторија сикрет) да ја прослави убавината на мајчинството. Лима стана мајка по трет пат пред неполна година, но, и покрај тоа, веќе му се врати на јавниот живот и тоа го направи со стил.

Минатата година Адријана Лима присуствуваше на Канскиот филмски фестивал со труднички стомак, а сега се врати, но во ново мајчинско издание.

Таа добро знае дека нејзиното тело е променето, сепак, таа блесна со цела женственост и мајчинска сензуалност во прекрасна креација – тесен сирена фустан од Тамара Ралф (австралиска модна дизајнерка која е поранешен креативен директор и ко-основач на луксузната модна марка Ralph & Russo).

Фустанот е тотално црн со дарежливо деколте без прерамки и силуета која е прилагодена на нејзиното женствено тело, но она што го прави фустанот впечатлив е светло жолтата лента која започнува од колкот, поминува преку рамото и преминува во макси ‘воз’ со машна на грбот.

За заокружување на изгледот, тука се софистицираните и гламурозни детали. Адријана Лима го искомбинира фустанот со пар чевли од Џими Чу и блескав дијамантски накит од Шопард.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

„Се чувствувам авантуристички и гламурозно“, напиша новопечената мајка на социјалните мрежи.

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....