Ознака : избор за убавина

Наши Фаци Слајдер Сцена

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младиот скопјанец Андреј Боцевски (22) години ќе ја претставува Македонија на интернационалниот избор „Мистер Пацифик Универс“ ( “Mister Pacific Universe”), кој ќе се одржи во...
Сцена

Македонски убавици! Бисера и Ангела од Кина и Турција се враќаат со титули! (ФОТО)

Igor
Минатава недела девојки од Модното студио „Црнокрак“ учествуваа на два интернационални избори за убавина. Едниот се одржа во Анталија, Турција – Кралица на Евроазија (Queen...
Здрави навики

Оваа девојка ќе ја претставува Србија на „Мис на Светот“, Македонија и оваа година без своја претставничка? (ФОТО)

Igor
Вчеравечер во Белград се одржа изборот на „Мис Србија“ за 2019 година, а оваа ласкава титула ја понесе атрактивната бринета Андријана Савиќ. Таа е од...