Македонски убавици! Бисера и Ангела од Кина и Турција се враќаат со титули! (ФОТО)

Минатава недела девојки од Модното студио „Црнокрак“ учествуваа на два интернационални избори за убавина.

Едниот се одржа во Анталија, Турција – Кралица на Евроазија (Queen of Eurasia 2019), а другиот во Лонган, Кина – Мис Глоуб Туризам (Miss Tourism of the Globe 2019).

Фото: Промо

На двата избори девојките од Македонија успеаја да освојат титули. Во Турција дваесетиеднагодишната кумановка Ангела Спасовска ја освоји титулата Кралица на Медитеранот (Queen of Mediterranean), како најубава од девојките од медитеранските држави, а во Кина младата шеснаесетгодишната Бисера Цуцулова од Скопје ја освои титулата Мис Потенцијал (Miss Potеntial), како најдобра во конкуренција на учесничките до 18 години.

Фото: Промо

Победничка на изборот во Турција, на кој учествуваа 40 девојки од Евроазија беше претставничката на Русија, а во Кина во конкуренција на 60 девојки од исто толку држави од целиот свет победи убавицата од Франција.

Фото: Промо

Девојките од Модното студио Црнокрак, кое ги има лиценците за овие избори, се претставија во Кина и во Турција во креации на нашите модни дизајнерки Љумние Љоки и Соња Методиевска.

Слични објави

Саша и Душко на море: Кој има поубави купаќи?

Igor

Сопругата на Саша Поповиќ го прослави 50 роденден – Веднаш се пофали со подарокот од него (ФОТО)

Igor

БОРА ЃОРГЕВИЌ БОЛЕДУВА ОД РАК! Итно потребни пари за лекување, мора да оди на операција

Igor

СУЕВЕРНИОТ ТОМ КРУЗ: Каков проблем има актерот со бројот 33?

Igor

Хрватската пејачка гола ужива на Бали: Влезе во када полна со цвеќе, а се околу неа е луксузно! (ФОТО)

Васко Спасоски

ИМААТ ПРЕГОЛЕМИ ОЧЕКУВАЊА: Овие хороскопски знаци избрзуваат во љубовните односи

Igor

Остави Коментар

4 + петнаесет =

Слични објави

Хороскоп за 01 ноември 2019 – Овните во емоционална криза, Водолиите ќе имаат проблеми со нетпеливоста

Igor

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА: Поранешниот сопруг бил насилен со Беквалац поради неверство со ОВОЈ тенисер

Igor

4 убавици кои пропаднаа и остареа предвреме (ФОТО)

Igor

ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Igor

Многумина мислат дека не вреди толку: Дали и вам ви се допаѓа фотографијата за која Ким бара 10 милиони?

Igor

ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Igor