Tag : авичи

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Две години по самоубиството, се огласи мајката на Авичи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тим Берглинг, познат како Диџеј Авичи беше шведски музичар, продуцент и диџеј кој на 20 април 2018 година изврши самоубиство. Имаше само 28 години, а...
Лајфстајл Сцена

ТАТКОТО НА АВИЧИ: Неговата смрт беше голема трагична несреќа

Igor
Ди-џејот Авичи почина минатата година во април, а според сите докази, се работи за самоубиство. Но, неговиот татко тврди дека младиот Тим никогаш не планирал...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Постхумен албум на Авичи: Семејството на хитмејкерот ги објави песните кои ги оставил

Igor
Поминаа повеќе од 12 месеци откако светот го загуби познатиот диџеј Авичи, но неговото постхумно наследство допрво почнува. Откако пред три години одлучи дека веќе...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian