ТАТКОТО НА АВИЧИ: Неговата смрт беше голема трагична несреќа

Ди-џејот Авичи почина минатата година во април, а според сите докази, се работи за самоубиство.

Но, неговиот татко тврди дека младиот Тим никогаш не планирал да се самоубие и дека сето тоа бил несреќен сплет на околности кои довеле до неговото одземање на животот.

Клаус Берглинг, таткото на Авичи, познавајќи го својот син, во интервју изјавил дека многу работи му се случиле наеднаш и дека одлуката за трагичен крај била импулсивна, а сите настани довеле до неконтролирано однесување.

Кога се чувствувал лошо, Тим со часови разговарал со својот татко. Многу нешта го исфрлиле од баланс.

Авичи никогаш не криеше дека се бори со напади на паника во текот на настапите и дека никогаш не се ослободил од тремата и покрај илјадниците настапи кои ги имал низ целиот свет.

Слични објави

Кијану Ривс стана ново заштитно лице на Ив Сан Лоран

Igor

Дали сексот по раскинувањето со партнерот е добра идеја?

Еспресо

Дејвид Бекам се облече како Елтон Џон и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Igor

„Јас и Луна ја сакаме позата 69“: Момчето на малечката Џогани раскажа детали од спалната соба (ФОТО)

Igor

Поранешната сопруга на Трамп: Нека игра голф, тоа е најдоброто нешто што може да го направи сега!

Васко Спасоски

Ана Николиќ во ново издание (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × 4 =

Слични објави

Хаос во домот на Лила Филиповска: Елката превртена на под, водителката го објави виновникот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кралицата Елизабета и принцот Филип се во брак 73 години, а малкумина знаат дека тие всушност се роднини

Еспресо

Скандалот со естрадната проституција во Србија зазема огромни размери, а вмешан е и ТОЈ!

Igor

ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС: Дали симпатичната пејачка претера со пластични операции?

Igor

Енрике Иглесијас објави емотивна порака: Од коронавирус почина неговиот очув!

Васко Спасоски

Кралицата на кланот Кардашијан-Џенер полни 65 години – Таа нема проблем со годините, изгледа совршено!

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian