Постхумен албум на Авичи: Семејството на хитмејкерот ги објави песните кои ги оставил

Поминаа повеќе од 12 месеци откако светот го загуби познатиот диџеј Авичи, но неговото постхумно наследство допрво почнува.

Откако пред три години одлучи дека веќе нема да оди на турнеи, во емотивно писмо до фановите, тој сепак продолжи да прави песни со кои секој може да се поистовети.

Зад себе остави многу речиси довршени песни, како и текстови и пораки кои се дел од овој албум.

По смртта на хитмејкерот, семејството сега одлучи да го сподели неговиот труд со неговите фанови низ светот. Така, на 6 јуни излезе неговиот последен албум.

На ова издание насловено како неговото вистинско име – Тим, се наоѓаат 12 песни, кои тој речиси ги комплетирал пред трагичната смрт.

На иницијатива на семејството, неговите соработници го довршиле албумот, кој неодамна беше најавен со синглот „SOS“.

Слични објави

Ризичен фустан кој не простува недостатоци на Северина и стои совршено (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Сани направи Хаос! (ВИДЕО)

Igor

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Еспресо

Краток фустан и деколте во преден план! Марјана Станојковска изгледа… (ФОТО)

Igor

Ријана за првпат со дураг на насловна на Вог: Единствената работа која навистина може да го подигне детето е љубовта

Еспресо

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

12 + дванаесет =

Слични објави

Поранешниот супермодел и на 53 години изгледа исто како пред две децении (ВИДЕО)

Igor

Ова никој не го очекуваше од неа: Актерката Ирена Ристиќ објави провокативна фотографија

Igor

НОВ СИНГЛ на талентираната Александра Јанева (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп: Големиот успех нема да дојде ако не се посветите на тимската работа

Еспресо

Кендал Џенер и Џенифер Лопез се новите заштитни лица на Версаче кампањата (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ал Пачино доживеа незгода: Се засопна и падна на црвениот тепих! (ФОТО)

Еспресо