Постхумни албум и сингл на Авичи

Синглот „SOS“ и албумот „Tim“ на шведскиот ди-џеј Авичи ќе бидат објавени наскоро. Тој трагично го загуби својот живот лани во април, во Оман.

Наредната недела излегува синглот, додека албумот е најавен за 6 јуни оваа година. Во времето на неговата смрт на 20 април минатата година, тој работел на својот нов албум.

Зад себе оставил многу завршени песни, но и демо снимки и нотни записи. Целиот приход од продажбата на синглот и албумот ќе биде наменет за фондацијата Тим Берглинг, која е основана во негова чест и се бори за повисока свесност за менталните нарушувања и суицидноста.

Текстописците со кои тој соработувал продолжиле да работат на овој албум и по смртта на Авичи, со цел неговата визија да биде целосно реализирана.

Слични објави

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor

Мадона се движи со помош на бастун, додека 36 години помладото момче ја држи за рака (ФОТО)

Еспресо

Нема повеќе да се мачите да го исчистите лукот – Ви нудиме генијален трик (ВИДЕО)

Igor

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Васко Спасоски

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Слатки тајни, љубовни проблеми, остварување на очекувањата

Igor

Сите зборуваат за ЧУДЕСНИОТ ЃЕРДАН што Моника Белучи го носеше во Кан (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

10 − шест =

Слични објави

Рита Ора ги „запали“ социјалните мрежи! Пејачката објави фотки во проѕирен градник! (ФОТО)

Igor

Операција „Рубикон“: Како Југославија ја открила наjголемата шпионска афера во историјата

Еспресо

Повеќе од 2 милиони лајкови за 17 часа: Џеј Ло во теретана го покажа своето секси тело (ФОТО)

Igor

ХАОС ВО СЕМЕЈСТВОТО ЏОГАНИ: Ѝ ја земал песната на ќерка си за да ѝ ја подари на сопругата

Igor

Шварценегер стана РАПЕР!

Igor

Ви опаѓа косата и не можете да го запрете тоа? Оваа домашна маска ќе го реши вашиот проблем!

Igor