Шминка на овој дел од телото никогаш не би очекувале, дали Македонките ќе го прифатат овој нов необичен тренд? (ФОТО)

Само што помисливме дека досега се сме виделе…

Заборавете на иновациите за шминкање на очите.

View this post on Instagram

귀걸이를 하면 1.5배 예뻐보인다는 말이 있죠👀 그럼 귀에 메이크업을 하면?🤔 핑크색 블러셔를 귓볼에 바르는 #미미치크 를 넘어선 '이어 메이크업(Ear Makeup)'이 트렌드로 떠오르고 있습니다✨ ▪️블랙 글리터를 귓볼 아래에 바른 안토니 바카렐로 15S/S 컬렉션이 시초▪️메탈 글리터로 미래지향적 느낌을 가미한 루이 비통 16 S/S와 오프닝 세레모니 16F/W 컬렉션을 거쳐▪️빅 이어링과 샛노란 컬러링으로 귀를 강조한 프로엔자 스쿨러 17S/S 컬렉션까지!💙 여기 메이크업 아티스트 '발 갈랜드'가 전하는 꿀팁은 바디 오일과 아이섀도를 섞은 뒤, 스폰지에 살짝 묻혀 귓바퀴를 따라 살살 칠하는 것!👂🏼뮤직 페스티벌에서 활용하기 좋은 이어 페인팅이 완성된답니다👍🏼 마치 앙리 마티스의 '블루 누드' 페인팅이 떠오르지 않나요? (📷 James Cochrane, @thevalgarland ✍🏼Juyeon Woo) _ #EarMakeup is an upcoming #beautytrend as seen backstage at 15S/S #AnthonyVaccarello, 16S/S and 16F/W #OpeningCeremony, and 17S/S #ProenzaSchouler shows. #Vogue #VogueKorea #时装周 #化妆法 #耳朵

A post shared by VOGUE KOREA (@voguekorea) on

Главниот трик кој ги излуди манекенките ширум планетата е мејкапот на ушите.

Овој тренд го измислија познатите шминкери за потребите на екстравагантните модни ревии, а на моделите толку многу им се допаднаа што започнаа да го применуваат и во приватниот живот.

Доколку постои некоја позитивна страна на овој тренд, тоа е она што не морате да водите сметка за вклопувањето на шминката со тенот, бидејќи на ушите секоја боја им прилега.

Дали вие би ги нашминкале ушите?

Слични објави

Направете го сами најдоброто и најевтиното средство за чистење стакло (ВИДЕО)

Igor

Ја нарекуваа најубавата Италијанка, а денес има 65 години: Никој не може да одолее да не погледне во неа! (ФОТО)

Еспресо

32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Igor

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер (ВИДЕО)

Igor

Што прават членовите на кралското семејство кога ништо не прават?

Слободен печат

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Igor

Остави Коментар

девет − четири =

Слични објави

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Еспресо

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Еспресо

Ја нарекуваа најубавата Италијанка, а денес има 65 години: Никој не може да одолее да не погледне во неа! (ФОТО)

Еспресо

Со овој НАПИТОК ќе ги решите проблемите со МАСНИТЕ НАСЛАГИ: Само 1 децилитар дневно прави чуда во вашиот организам (ФОТО)

Igor

7 причини зошто почесто треба да јадеме сливи

Igor

Одличен сок за слабеење

Igor