НЕМА ДЕЛ ОД ТРИЦЕПСОТ, МЕТАЛНИ ПЛОЧКИ НАМЕСТО КОСКИ: Деа откри детали од закрепнувањето

Водителката Деа Ѓурѓевиќ стана вистински херој на балканската естрада, по тешката несреќа во која за малку ја изгуби раката.

„Ќе ви покажам која сум и колку сум силна“, изјави таа за српските медиуми, кога лекарите ја категоризираа нејзината повреда како настаната во војна.

По седум месеци, дваесет операции и многу лузни, водителката и понатаму стои на нозе и има насмевка на лицето.

„Немам дел од трицепсот, метални плочки ми ги држат коските, а почнувам и да ја користам раката. Мислам дека до Нова година веќе ќе можам да танцувам на прославата“, открила Деа.

Со помош на физиотерапевтите таа веќе може да ја движи повредената рака, иако многупати лекарите биле песимисти. Таа признава дека целиот процес барал многу трпение и толеранција, а ја имала и поддршката од своите блиски.

Деа вели дека денот кога се извлекла од тешката несреќа нема да го слави како втор роденден.

„Нема што да се слави. Сигурно ќе го одбележам на друг начин“, изјавила таа за „Премиера – викенд специјал“.

Слични објави

АКТЕРКАТА КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: На 21 година двапати абортирав

Igor

КАКО СТОИТЕ СО СВОИТЕ ФЕТИШИ: Уживате во болка за време на секс или играте на сигурно?

Igor

Резултатите од обдукцијата пристигнаа: Познато е како загина раперот Гру

Igor

Дуа Липа го покажа телото со мани, многумина се разочараа (ФОТО)

Еспресо

Во бикини на тераса: Геогрина Родригез покажа колку е вредна во изолација (ФОТО)

Еспресо

КОЈА СИ ТИ: Два типа на жени според начинот на доживување оргазам

Igor

Остави Коментар

10 + 10 =

Слични објави

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Igor

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Igor

Бившата девојка на Аца Лукас уапсена во Црна Гора поради проституција

Igor

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат

Арнолд Шварценегер тужи руска компанија поради андроид кој е идентичен на него (ВИДЕО)

Еспресо

ОРГИИ, СКАНДАЛИ И ИНТРИГИ: Сведоштва за животот во дворот на НАЈБОГАТИОТ султан на светот

Igor