15.8 C
Скопје
19:17 - 27 февруари, 2024

Категорија: Ви препорачуваме на СП

Ви препорачуваме на СП

Лавиринт од хартија:  Стотина дозволи и лиценци ќе летаат, ама не се знае кога

Ќе се укинат или ќе се рационализираат најмалку 100 парафискални давачки, но бирократскиот лавиринт, кој со години ги тенчи нервите и буџетите на компаниите, сè...
Ви препорачуваме на СП

ВИДЕО: Талибанците го заробија и убија познатиот авганистански комичар

Талибанците кон крајот на јули, откако ја презедоа контролата над авганистанскиот град Кандахар, го убија познатиот авганистански комичар, кој претходно ги исмејуваше талибанците, пренесува Дејли...
Ви препорачуваме на СП

Се распаѓа старото училиште „Димитар Македонски“, новиот објект сѐ уште се гради

Испукани ѕидови, стара и дотраена инсталација, покрив што при секој посилен дожд протекува, несоодветни тоалети, искршени плочки. Вака изгледа стариот објект на ООУ „Димитар Македонски“...
Ви препорачуваме на СП

Локални избори: Неделава пристигнуваат првите 250 апарати за отпечатоци од прсти

Неделава треба да пристигнат првите 250 терминали за читање отпечатоци од прсти што ќе се применуваат на локалните избори на 17 октомври. Како што најави...
Ви препорачуваме на СП

Масуд: Ако талибанците не преговараат, неизбежна е граѓанска војна

Лидерот на единствената опозициска група што преостана во Авганистан предупредува дека е „неизбежна“ граѓанска војна во земјата ако талибанците не прифатат да преговараат за поделба...
Ви препорачуваме на СП

Денеска се регистрирани се 333 нови случаи на Ковид-19, 27 починати

Министерството за здравство информира дека во последниве 24 часа  се направени 3.022 тестирањe, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 206, Гостивар...
Ви препорачуваме на СП

Денеска се одбележува 80 години од Првиот скопски партизански одред

Денеска се одбележува 80 години од Првиот скопски партизански одред. „Формирањето на првиот скопски партизански одред е голем и значаен настан за македонската историја и...
Ви препорачуваме на СП

Детали за инцидентот во тетовската болница: Се истражува возило, паркирано на местото пред сечењето на цевките

Пред тетовската болница имало паркиран автомобил во 3 часот изутрината и тоа е главната трага на полицијата и обвинителството кои се трудат да откријат кој...
Ви препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Лила како во „Чувари на плажата“: Водителката е подготвена да „спасува“ заедно со Мич

М.Р
Летото за Лила нема крај особено кога ужива во прекрасниот Бодрум, бисер на турската егејска обала. Водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно...
Ви препорачуваме на СП

Заев: Опцијата ПЦР тестови за влез во моловите и кафеаните ќе предизвикаше гужва на пунктовите и можност за ширење на вирусот

 Не се воведени бесплатни тестови за влез во угостителските објекти и во шопинг центрите за оние граѓани кои од медицински причини во моментот не можат...