Ознака : украс

Секојдневие

ВИДЕО: Снегулки од хартија – Научете ги децата да го направат најубавиот новогодишен украс!

Еспресо
Се што ви е потребно е чиста, бела хартија и ножички… Се сеќавате на оној период кога си игравме со родителите и правевме снегулки од...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Сцена

Фигура од свадбената торта на Слеш се продава на „eBay“ со вистинска коса од музичарот (ФОТО)

Еспресо
Горниот дел од свадбената торта, со вистинската коса на гитаристот од „Guns N’ Roses“ е на аукција на порталот eBay за 3.000 долари, пишува Ultimate...
Секојдневие

Обидете се: Одгледајте си храна во пластични чаши

Еспресо
Додека седите дома и се обидувате да смислите начини како побрзо да ви помине времето, бидејќи сега не е препорачливо да се излегува надвор, обидете...