-5.2 C
Скопје
00:48 - 26 јануари, 2022

(ВИДЕО) Снегулки од хартија – Научете ги децата да го направат најубавиот новогодишен украс!

Сѐ што ви е потребно е чиста, бела хартија и ножички…

Се сеќавате на оној период кога си игравме со родителите и правевме снегулки од хартија кои ги лепевме на прозорците или од нив правевме украсни ленти па ги закачувавме низ домот?

Тие години ни се чинеше дека тоа е нешто најубаво и најмагично што дотогаш сме го виделе.

Време е сега да се потсетиме на тие убави денови, а воедно да се забавуваме и со нашите деца.

Еве како да ги направите најубавите хартиени снегулки…

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....