30.8 C
Скопје
13:49 - 10 август, 2022

(ВИДЕО) Снегулки од хартија – Научете ги децата да го направат најубавиот новогодишен украс!

Сѐ што ви е потребно е чиста, бела хартија и ножички…

Се сеќавате на оној период кога си игравме со родителите и правевме снегулки од хартија кои ги лепевме на прозорците или од нив правевме украсни ленти па ги закачувавме низ домот?

Тие години ни се чинеше дека тоа е нешто најубаво и најмагично што дотогаш сме го виделе.

Време е сега да се потсетиме на тие убави денови, а воедно да се забавуваме и со нашите деца.

Еве како да ги направите најубавите хартиени снегулки…

Слични објави

Брод со мигранти кој пловел за Италија доживеал бродолом во Егејското Море: Десетици исчезнати, 29 спасни

Еспресо

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо
Се вчитува....