Tag : сол

Инспирација и совети

Поради овие намирници имате висок притисок, воспаленија и срцеви заболувања! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кардиоваскуларните болести се водечка причина за смрт во светот, а промената на животниот стил кој денес е многу стресен и полн со нездрави навики доведе...
Здравје Кујна

Се сметаат за здрави: Погледнете кои продукти содржат повеќе сол од ЧИПСОТ

Igor
Чипсот е еден од продуктите кои се на лош глас поради големата количина сол што ја содржат. Меѓутоа, многу намирници кои се сметаат за здрави,...
Кујна Сцена

Вистината за ХИМАЛАЈСКАТА СОЛ: Во овие митови не треба да верувате

Igor
Хималајската сол е еден од трендовите во исхраната кој не губи од популарноста веќе неколку години. Нутриционистите предупредуваат дека целосното исфрлање на солта од исхраната...
Кујна Сцена

И ТОА Е МОЖНО: Оваа храна не ве заситува, туку уште повеќе ве изгладнува

Igor
Сигурно барем еднаш ви се случило да се чувствувате гладни дури и кога сте преполни со храна и никако да не можете да се заситите....
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian