10.8 C
Скопје
06:09 - 23 мај, 2024

Ознака : мајстор

СветСлајдерСцена

ПОЧИНА СТИВЕН СОНХАЈМ: Мајсторот на американскиот мјузикл

М.Р.
Бродвејскиот композитор и текстописец за мјузикли, кој му помогна на американскиот музикл да еволуира од семејна забава до нови уметнички височини со дела како „West...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО)ЛИДИЈА ИЗРАБОТУВА ЦРКВИЧКИ И КУЌИЧКИ ОД ДАРОВИТЕ НА ПРИРОДАТА: Минијатурни дела кои го бележат македонското време!

Ј.К.Д
Охриѓанката Лидија Танаскоска, по професија конфекциски техничар, изработува дрвени мали експонати, куќички и црквички, како наследничка на татка си, мајсторот на овој занает. Вели дека...
Лајфстајл

НАПРАВЕТЕ И ГО ОВА НА ЖЕНАТА И ЌЕ БИДЕТЕ НЕЈЗИН КРАЛ: Само една работа ве дели од МАЈСТОР ВО КРЕВЕТОТ!

Igor
Кога станува збор за сексот, за да ја задоволите жената, на ум треба да имате една работа. Ако сте како повеќето жени, тогаш за уживање...