4.8 C
Скопје
03:46 - 4 март, 2024

Ознака : американскиот мјузикл

СветСлајдерСцена

ПОЧИНА СТИВЕН СОНХАЈМ: Мајсторот на американскиот мјузикл

М.Р.
Бродвејскиот композитор и текстописец за мјузикли, кој му помогна на американскиот музикл да еволуира од семејна забава до нови уметнички височини со дела како „West...