9.8 C
Скопје
07:19 - 15 април, 2024

Ознака : боно

БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) БОНО ВО УКРАИНА: Пејачот со својот бенд „У2“ во метро станицата во Киев

М.Р.
Легендарниот пејач Боно настапи со својот бенд „У2“ во метро станицата во Киев среде руските напади врз Украина. Боно и „У2“ ги изведоа култните хитови...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) БОНО ја пее Redemption Song од Боб Марли за украинските бегалци

Еспресо
Лидерот на U2 беше награден со Фулбрајт наградата во Вашингтон за неговата улога како активист и основач на хуманитарни организации. На сцената зборуваше и за...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Фронтменот на „U2“ објави емотивна балада за коронавирусот која ја посвети на цела Италија! (ВИДЕО)

Еспресо
Фронтменот на рок групата „U2“, Боно Вокс, одлучи да ги поддржи Италијанците во нивната борба против коронавирусот. Боно тоа го направи пишувајќи песна која ја...