20 лесни начини за чистење на вашиот дом во само неколку минути (ВИДЕО)

Овие прекрасни совети за чистење загарантирано ќе ви заштедат време и пари!

Научете како брзо да ја исчистите микробрановата печка користејќи само вода и оцет, како да вшмукувате за да најдете мали предмети и накит загубени во домот, да се справите со запушените одводи и многу повеќе супер практични трикови за чистење!

Ќе ви покажеме паметни начини како да ги користите кујнските сунѓери за чистење, како да чистите со лимон и да направите раствор од портокал и да го чувате килимот совршено чист.

Погледнете го видеото…

Слични објави

СЕЗОНА НА БАГРЕМ: Направете сируп кој лечи повеќе заболувања (РЕЦЕПТ)

Igor

Не ви е удобно во домот? Погледнете како да го промените тоа!

Igor

СТЕ ЗНАЕЛЕ ЛИ: Зошто популарните „лубутанки“ имаат црвен ѓон?

Igor

ТРАГЕДИЈА ВО ХОЛИВУД: Синот на познат актер ја избодел мајка му, полицијата го застрелала (ФОТО)

Igor

Превкусна крцкава пита со тиквички и млад кромид

Igor

Научете да се справувате со кавгите во емотивната врска

Igor

Остави Коментар

9 + петнаесет =

Слични објави

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маската од овие две состојки прави чуда за кожата!

Igor

Избегнете ги овие 5 ГРЕШКИ: Бричот може да биде ваш лојален сојузник за бикини-зоната

Igor

Ја перете шарената облека на 30 или на 40 степени? Тоа е голема грешка

Igor

Џеј Ло со провокативна фотка го најави филмот во кој таа глуми стриптизерка (ВИДЕО)

Igor

Полнети пиперки со сирење

Igor

Познати жени кои одлучиле дека не сакаат да родат деца

Igor