25.8 C
Скопје
13:27 - 25 мај, 2024

„Сега сум среќна жена“: Драгана Мирковиќ блеска по разводот со Тони Бијелиќ

Драгана Мирковиќ неодамна по две децении стави крај на бракот со Тони Бијелиќ, а нејзините најголеми поддржувачи се нејзините деца Мануела и Марко.

Драгана одржа два концерта во Загреб, а пејачката не крие дека токму дружењето со публиката ѝ помага да помине тежок период.

– Марко и Мануела беа на мојот концерт, Мануела порано замина за Виена бидејќи има обврски. Марко е со мене, ме чека. Беа со мене и на концерт во Италија, па ме однесоа во Венеција. Нивната поддршка ми значи сè на светот, секогаш велам дека Марко и Мануела, па моите фанови, се мојата најголема сила. Со нив можам се, кога ми беше најтешко, а веќе не ми е, навистина ми беше многу, многу тешко кога бев насмеана и среќна на сите концерти и на сите емисии – изјави Драгана.

– Прекрасно е чувството да си опкружен со луѓе кои те сакаат, пред сè мислам на моите деца. Кога гледам како публиката ме гледа, гледам дека има чиста љубов кон мене. Неописливо е, секогаш велам дека сум благословена што имам толку многу љубов. Тоа е она што ми овозможува да бидам среќен и секогаш подготвен за некои тешки моменти, да ги надминам со прекрасна енергија, бидејќи само така ќе ги надминам. Јас сум навистина среќна жена – додаде таа.

Слични објави

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо

Неделен хороскоп (од 27 мај до 2 јуни): Вистински момент за Близнаците, промени за Девиците, добра вест за Јарците…

еспресо

(Фото) Никола Роквиќ нападнат поради срамни изјави од минатото: „Човек има право да се промени“

еспресо

Астропрогноза за сабота, 25 мај: Убедливост за биковите, привлечност за стрелците

еспресо

Среќен викенд: Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во сабота и недела

еспресо

Нетфликс забрани прашања за Бен Афлек: Џенифер Лопез во промотивна турнеја на филмот „Атлас“

еспресо
Се вчитува....