26.8 C
Скопје
14:49 - 21 мај, 2024

(Фото) Тајчи го облече познатиот фустан од Евровизија: Вака изгледа југословенската Мерлин Монро 34 години подоцна

Откако групата „Рива“ ѝ донесе победа на Југославија со песната „Rock me“ во 1989 година, Хрватска беше домаќин на 35. Евровизија во Загреб во 1990 година. Натпреварот се одржа во концертната сала „Ватрослав Лисински“. Настапија изведувачи од 22 земји, а потоа победи Италијанецот Тото Кутуњо со песната „Insieme“.

Со својата убавина и енергија, младата Тајчи ги засени сите, која неодоливо потсетуваше на Мерлин Монро, а со песната „Хајде да лудујемо“ го освои седмото место. Тајчи (53) со објава на Инстаграм се присети на розовиот фустан кој ѝ стои одлично и денес иако поминаа три децении.

Со фотографијата таа докажа дека одржува одлична фигура како 20-годишната верзија на себе.

„Истиот фустан 34 години подоцна. Одлично се држи“, напиша Тајчи во описот и ги објави фотографиите.

Татјана Камерун Тајчи се уште се занимава со музика, но и со мотивациони говори во Америка, каде што живее со години.

Слични објави

Кралот Чарлс зборува за непријатните последици од лекувањето на ракот

еспресо

(Фото) Марија Шерифовиќ го крсти синот: Ова се деталите од церемонијата

еспресо

(Видео) Никола Роквиќ за Велигден во манастирот Свети Никола: „Многу се радувам…“

еспресо

Ведрана Рудан не живее од книги: „Живеам од сопругот“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Драгана во прегратки на млад маж: Кога срцето ќе застане…

еспресо

(Фото) Ѕвезда до ѕвезда: Викторија Бекам објави нови фотографии од нејзината роденденска забава

еспресо
Се вчитува....