20.8 C
Скопје
21:38 - 19 мај, 2024

(Видео) „Не знам дали е шок за телото, но…“: Никола Роквиќ едвај дише, но не се откажува од патот до Грција

Пејачот Никола Роквиќ пред две недели пеш тргна кон Грција, во манастирот Нектариј Егински, со цел да собере средства за помош на детската онкологија.

Никола за време на Великиот пост го започна овој подвиг, а сега на вториот ден од Велигден на социјалните мрежи се огласи до своите следбеници дека се покајал што јадел мрсна храна, вели дека сега му е многу потешко да трча во однос на претходните денови.

„За мрсната храна, ух… Огромна разлика, не знам дали е шок за телото, но навистина е тешко. Утре се враќам на стандардот – леб, путер од кикирики, мед или снегулки. .. Ова со мрсна храна е навистина тешко“, задишано вели Роквиќ во видеото додека трча.

Но, додаде дека пристигнал на половина пат од Грција, а досега за неговата фондација „Фамилија“ се собрани повеќе од 15 милиони динари.

„Денес, фала му на Бога, стигнавме на половина пат“, напиша тој.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....