26.8 C
Скопје
14:49 - 21 мај, 2024

(Видео) Гледачите на Евровизија шокирани! Ирска со најконтроверзниот настап на првото полуфинале од годинашното издание

Bambie Thug со песната „Doomsday Blue“ ја претставуваше Ирска во првата полуфинална вечер на Евровизија.

Bambie е небинарен уметник со специфичен изглед и е еден од фаворитите, а пред настапот беше на петтото место во обложувалниците. Но, многумина не се ентузијасти за изгледот на уметникот, како и песната и настапот.

По снимките од генералните проби многу фанови на натпреварувањето се огласија да се пожалат дека настапот е страшен и сатанистички. Своите мислења и впечатоци за перформансот ги споделија на популарната социјална мрежа Икс.

„Сатанистички“; „Ѓаволот е очигледно нормална работа денес“; „Ако вака сака Европа, немаме светла иднина“; „Се надевам дека ова нема да победи“; „Нема ни дa гледам бидејќи ова ќе победи“; „Имам кошмари од ова“, се само дел од незадоволните коментари упатени до младата пејачка.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....